51 Sposobów nauki języka angielskiego

Poniższa lista ma na celu poznanie 51 Sposobów nauki języka angielskiego i zachęcenie Was do nauki języka angielskiego. Stosując się chociaż do części z nich, możemy w znaczny sposób pomóc sobie przy edukacji.

g_1091_2

Oto lista 51 sposobów nauki języka angielskiego:

1

 1. Nie bój się pomyłki. Bądź pewny temu co robisz. Słysząc swoje błędy jesteś w stanie je zapamiętać, a następnie je wyeliminować.
 2. Otaczaj się angielskim. Staraj się przebywać wśród osób, które często wypowiadają się płynnie w języku angielskim. Taka nauka wpływa momentalnie na twoje słownictwo. Jest to jedna z najlepszych metod nauczania języków obcych.
 3. Ćwicz codziennie bez wyjątku. Zrób sobie plan nauki języka angielskiego według którego zdecydujesz ile
 4. Oznajmij rodzinie o swoim planie nauki nowej techniki nauki języków obcych. Wsparcie jest ważnym czynnikiem, często niedocenianym w nauce.
 5. Ćwicz głównie następujące cztery rzeczy: czytanie, pisanie, mówienie oraz słuchanie. Każda z tych cech musi być sumiennie ćwiczona.
 6. Załóż dziennik nowych słów, których nauczyłeś się. Staraj się ich używać w mowie oraz powtarzaj je minimum trzy razy dziennie.
 7. Zapamiętywanie listy wcześniej napisanych słówek, jest jednym z najpopularniejszych sposobów nauki przed testem. Jest to również dobre ćwiczenie na szybką naukę.
 8. Użyj swojego biologicznego zegara. Jeśli nie jesteś porannym ptaszkiem, ucz się przed snem.
 9. W większości przypadków będziesz potrafił wyłapać dane słówko i je przypomnieć, jeśli przeczytasz całe zdanie i zrozumiesz jego kontekst.
 10. Planuj testy sprawdzające. Odnajdziesz w ten sposób wszystkie swoje słabe strony, nad którymi musisz jeszcze popracować.
 11. Mówienie, że nie warto uczyć się tyle angielskiego, że wystarczy tylko zaliczyć test, uwierz mi nie czyni to Ciebie lepszym. Warto spojrzeć na to z innej strony, jak nasze życie stałoby się lepsze jeśli moglibyśmy porozumieć się prawie z każdym na kuli ziemskiej?
 12. Postaw sobie długoterminowy cel. Skup się na nim i walcz o niego.
 13. Małe kroki pomogą Ci w osiągnięciu tego największego i najtrudniejszego.
 14. Naucz się tworzyć przyjazną atmosferę do nauki, jeśli tego nie osiągniesz Twoja nauka będzie miała znikomą efektywność. Nauczysz się więcej, jeśli to Ty będziesz tego chciał.
 15. Znajdź swoje najlepsze cechy i naucz się je wykorzystywać do nauki.
 16. Regularnie podsumowuj swój postęp w nauce. Jeśli widzisz, że akurat ten sposób nauki jest mało efektywny, ulepsz go. Odnajdź swój złoty środek. Efektywna nauka języka obcego to klucz do sukcesu.
 17. Sięgnij po pomoc! Jeśli nie rozumiesz pewnych kwestii, po prostu poproś kogoś o radę. Spytaj swego nauczyciela, kolegę lub rodzinę o pomoc.
 18. Powtarzaj wszystko czego uczysz się regularnie. Upewnij się, że w Twoim planie nauki języka jest czas na powtórki. Jest to niezbędna rzecz!
 19. Niekorzystnie na naukę wpływa skupianie się na jednej kwestii dłużej niż 30min. Rób regularne przerwy, wyjdź na świeże powietrze i rozprostuj swoje nogi.
 20. Nie spiesz się w przejściu na wyższy poziom trudności. Skup się na swoim dotychczasowym stopniu trudności i jeśli poczujesz się wystarczająco na sile – zrób to.
 21. Wybieraj wiadomości telewizyjne nad filmami. Regularne oglądanie wiadomości telewizyjnych w języku angielskim sprawia, że musisz bez przerwy wsłuchiwać się w nowe słówka, oglądając film zawsze możesz przewinąć – takiej możliwości nie będziesz miał w wiadomościach telewizyjnych.
 22. Oglądanie TV daje możliwość poznania prawidłowej wymowy danego słowa. Jest to bardzo dobra praktyka dla studentów, gdyż pozwala to na ciągłe ulepszanie swojego poziomu angielskiego.
 23. Czytaj mnóstwo artykułów w języku angielskim. Możemy znaleźć ich naprawdę wiele w różnych poziomach językowych. Każdy znajdzie coś dla siebie oraz wrażenia po pierwszym przeczytanym w pełni artykule gwarantowane.
 24. Dziecięce książki do nauki języka angielskiego napisane są prostszym językiem co jest dobrą alternatywą dla wyspecjalizowanych książek o zdecydowanie wyższym poziomie językowym.
 25. Również gazety są dobrym źródłem nowego słownictwa. Przeczytaj artykuł i wyłap nowe zdania bądź słówka, których nie rozumiesz. Zapisz je i przeanalizuj. Taka nauka słownictwa ulepszy twój zasób słownictwa.
 26. Przeczytaj cały akapit. Nie przejmuj się tym, że niektórych słów nie zrozumiesz. Po przeanalizowaniu całego akapitu, wróć do niego i wiedząc jaki jest sens postaraj się go zrozumieć.
 27. Praktycznym sposobem na odgadnięcie znaczenia danego słowa, którego nie rozumiesz są podpowiedzi w postaci innych okalających słówko słów. Mogą one stanowić wskazówkę do odgadnięcia sensu.
 28. Kiedy uczysz się nowego słówka, poznaj wszystkie jego odmiany: beauty (noun), beautiful (adjective), beautifully (adverb).
 29. Naucz się przedrostków (un-, dis-, re-) oraz przyrostków (-ment, -ly, -ful), pomoże Ci to w zrozumieniu słowa i budowie nowych słówek.
 30. Używaj angielskiego gdzie tylko możesz!
 31. Nie staraj się tworzyć zdań po angielsku bezpośrednio z języka polskiego.
 32. Staraj się w myślach również rozmawiać po angielsku.
 33. Nie nauczysz się języka tylko z książek. Jak z jazdą samochodem, możesz nauczyć się kierować tylko i wyłącznie próbując jeździć.
 34. Najbardziej naturalnym sposobem nauki jest rozmowa.
 35. Załóż pamiętnik w języku angielskim. Zacznij od kilku zdań dziennie a w miarę upływu czasu staraj się pisać o zdanie więcej.
 36. Skuteczną metodą jest otwarcie anglojęzycznego bloga i dzielenie się złotymi myślami ze światem.
 37. Śpiewaj sercem! Pokaż wszystkim swój piękny głos! Naucz się kilku piosenek po angielsku i śpiewaj do woli jednocześnie ucząc się. Muzyka do nauki angielskiego świetnie wpływa na zdolność zapamiętywania nowych słówek.
 38. Znajdź internetowego przyjaciela z którym będziesz mógł na co dzień konwersować po angielsku, jest to kolejna cenna rada.
 39. Spędzając czas przy komputerze włącz angielską lub amerykańską stację radiową i posłuchaj najnowszych wiadomości. Nie ma nic lepszego niż codzienna dawka nowych słówek dla Twoich uszu.
 40. Spytaj się nauczyciela czy możesz nagrać jego lekcję. Jest to świetny materiał do powtórki wcześniej nauczonego materiału. Nauczysz się również mowy oraz intonacji nauczyciela.
 41. Używaj słowników w języku angielskim, aby doskonale zrozumieć sens danego słowa.
 42. Jeśli słownik w języku angielskim Ciebie przeraża, są na rynku dostępne słowniki dla uczniów/studentów na Twoim poziomie.
 43. Nie poddawaj się! Ciągle myśl pozytywnie! Na Twojej trudnej drodze nauki spotkasz się z wieloma upadkami, lecz to one czynią Ciebie silniejszym i tylko dzięki właśnie tym potknięciom będziesz bogatszy w wiedzę. Po wielu trudach będziesz mistrzem!
 44. Baw się! Ćwiczenia z języka angielskiego online wraz z zabawą wpływają na jej efektywność.
 45. Jeśli denerwujesz się podczas mówienia, weź trzy głębokie wdechy i wydechy i spróbuj ponownie. Mówisz lepiej i wyraźniej jeśli jesteś wyluzowany.
 46. Nigdy nie jesteś za młody lub za stary na naukę. Nigdy nie myśl w ten sposób. Nic Ciebie nie powstrzymuje więc na co czekasz?
 47. Jeśli nie osiągnąłeś założonych rezultatów to nie dlatego, że jesteś zły w językach. Twoim głównym powodem jest to, że dotychczas uczyłeś się w zły sposób. Zmień go!
 48. Zawsze ćwicz na swoim poziomie. Staraj się nie schodzić poziom niżej.
 49. Nie przejmuj się brakiem doskonałego akcentu. Twój akcent jest twoim znakiem rozpoznawczym wśród innych kultur. Wymowa w języku angielskim będzie twoim celem na końcu nauki, kiedy to poznasz podstawy.
 50. Istnieje wiele wersji języka angielskiego: brytyjski, amerykański, australijski i wiele innych. Żaden z nich nie jest lepszy. Angielski to angielski.
 51. Doskonałą alternatywą nauki języka angielskiego są fiszki. Fiszki to zestaw karteczek a na niej wyraźne hasła z zapisem fonetycznym, obrazki ułatwiające zapamiętywanie oraz praktyczne przykłady ich użycia. Do kupienia w tym sklepie: SKLEP FISZKI