Depilator do miejsc intymnych – jaki wybrać?

depilator do miejsc intymnychDzisiejszy wpis będzie o tym jaki wybrać depilator do miejsc intymnych. Depilacja zapewne dla każdej z Was nie jest obcym tematem. Podobnie jest w moim przypadku.

Depilacja w szczególności dla kobiet, jest czynnością codzienną, która sprawia nam nie lada kłopot.

Duża część z nas, uważa depilację za przykry i bolesny obowiązek (ja także zaliczam się do tej grupy). Natomiast są też osoby, które wręcz uwielbiają się depilować. Dziwne, prawda?

Nasze podejście zależy między innymi od sposobu depilowania. Oto najpopularniejsze metody:

 • Depilacja jednorazową maszynką do golenia – wygodne, ale nietrwałe.
 • Depilacja woskiem – trwałe, lecz bolesne.
 • Depilacja depilatorem zwykłym – trwałe, uczucie bólu, jest zależne od rodzaju depilatora.
 • Depilacja depilatorem laserowym – zdecydowanie najtrwalsza metoda.

Ja jestem fanką dwóch ostatnich metod, a zwłaszcza ostatniej, ponieważ depiluję sobie tym sposobem całe ciało (nogi, pachy, ręce oraz  całe bikini).

Miejsca intymne to główny powód, dla którego zdecydowałam się na wybór depilatora laserowego.

Wiem, że większość z Was nigdy nie próbowała tej metody, ponieważ uważa, że jest ona dostępna tylko w salonach kosmetycznych za wygórowaną cenę. ALEŻ NIE!

Przyznam się, że też tak myślałam na początku, gdy depilatory trafiły na rynek.

Jednak teraz to urządzenie jest dostępne niemalże w każdym sklepie i wcale nie trzeba wydawać ogromnej sumy pieniędzy na to, by mieć dokładnie wydepilowane całe ciało.

Teraz do dzieła. Jak używać depilatora do ciała?

 1. Najpierw należy ogolić miejsce, które zamierzamy depilować. Najlepiej jest to uczynić minimum dzień wcześniej, tak, aby skóra była ogolona, ale aby cebulka włosa zdążyła już odrobinę odrosnąć.
 2. Bardzo ważne jest to, żeby dobrać odpowiednią moc lasera do miejsca obecnie depilowanego. Moc urządzenie nie może być za mocna, ani zbyt lekka. Zarówno w obu przypadkach efekt nie będzie natychmiastowy. Jeśli skupiamy się na depilacji miejsc intymnych, to ta moc absolutnie nie może być zbyt mocna, musimy robić to z głową.
 3. Kolejnym kokiem, jest już sama czynność depilowania. Ustawiamy laser na suchym obszarze skóry, z którego chcemy się pozbyć zbędnego owłosienia. Przykładamy głowicę do danego miejsca i oddajemy tak zwany „strzał”. Robimy tak ciągle posuwając głowicę po linii prostej danego obszaru.
 4. Jeżeli interesują nas długotrwałe efekty, to należy zabieg ten powtarzać kilkukrotnie.

Jak wcześniej wspomniałam depilatora używam głównie do miejsc intymnych. Zawsze miałam problem z usuwaniem niechcianego owłosienia właśnie w tym delikatnym miejscu.

Główny problem jaki dotykał mnie była dokładna depilacja, jestem naturalną brunetką, więc moje włosy na całym ciele mają również ciemny kolor.

Oprócz tego, są one dodatkowo bardzo mocne, co przeszkadzało mi zawsze przy depilacji innymi sposobami.

Szczególną uwagę zwracam na miejsce intymne, ponieważ tam moje włosy są wyjątkowo mocne i każdy inny sposób na ich usunięcie okazywał się niestety nietrafiony.

Po maszynce zostawały czarne kropki, odrost pojawiał się już następnego dnia. Po wosku miałam ogromne zaczerwienienia i podrażnienia, więc ta metoda dla mojej delikatnej skóry okazała się kompletnie nie do przyjęcia.

Dopiero, gdy wypróbowałam depilację laserową, zachwyciłam się depilatorem i postanowiłam już na tą chwilę nie zamieniać go na nic innego.
Jak już wyżej wspomniałam, kolor włosów ma duży wpływ na depilację. Dlatego przedstawię Wam teraz krótką charakterystykę poszczególnych kolorów włosów. Bardzo ważne jest to, żebyście potrafili rozpoznać barwę swoich włosów.
Jeżeli wasze włosy mają różne odcienie, należy wówczas przyjrzeć się dla włosa bliżej korzenia. Kolor włosa ma ogromne znaczenie w przypadku wyboru depilacji laserowej.

 •  Twoje włosy mają odcień czarny, bądź też brązowy? Jest duże prawdopodobieństwo, że depilator poradzi sobie doskonale z waszymi włosami, nawet w miejscach intymnych.
 • Twoje włosy mają jaśniejsze odcienie, blond, bądź też włosy o odcieniu rudo-podobnym? Depilacja laserowa będzie również przydatna, lecz będzie dawała ona na pewno gorsze efekty, niż dzieje się to w przypadku włosów ciemniejszych.
 • natomiast jeżeli jesteście posiadaczami włosów szarych, bądź wręcz białych, to ten rodzaj depilacji w waszym przypadku, będzie najmniej skuteczny.

Kolejnym ważnym czynnikiem przy doborze tej metody, jest odcień waszej skóry:

 • koloryt skóry ma barwę od białego do jasnobrązowego, to możecie być spokojni, gdyż ta metoda, jest w takim przypadku idealna dla Was i nie stanowi ona żadnej przeszkody
 • natomiast jeśli wasza skóra ma odcień ciemniejszy od jasnego brązu, to w tym przypadku metoda może nie sprawdzić się, ponieważ energia lasera może powodować depigmentację

Wybór depilatora krok po kroku

Jaki depilator kupić?

Przedstawię Wam mój TOP 2 DEPILATORÓW:

Pierwszym z nich będzie ten mniejszy, ale za to tańszy.

i-philips-satinelle-hp6422-01PHILIPS HP 6422/01 – tak wdzięcznie brzmi nazwa tego modelu.

Co mogę o nim powiedzieć? Określę go jako dobry, ale nie rewelacyjny.

Jest mały, ładny i co najważniejsze – tani. Możemy dostać go nawet  za 90zł. Odsyłam Was do tego sklep – LINK. Kupuję u nich często AGD i naprawdę z czystym sumieniem ich polecam.

Minusem będzie tutaj fakt, że czasami jest niedokładny oraz głośny. Stosuje go na miejsca inne niż intymne.

Drugim depilatorem będzie model PHILIPS SC2005/00 LUMEA. sc2005-00-app-global-001Wygląda on tak jak na zdjęciu po prawej.

Widać gołym okiem różnice. Sprzęt wygląda poważniej, ale i również jego cena wzrasta. Za takie cudo musimy zapłacić powyżej 1 tys zł. Ten depilator kupicie tutaj: LINK

W mojej ocenie, jest to jeden z lepszych depilatorów, które miałam okazję stosować. Jest on delikatny, przez co jest idealny do miejsc intymnych.

Włosy odrastają po każdym zabiegu o wiele słabsze. Oczywiście i tutaj producent przedstawia warunki, by depilator działał najbardziej efektywnie. Cały zabieg jest bezbolesny. Jedyne co możemy odczuć do delikatne ciepło od lampy wyładowczej. Nie pozostawia on podrażnień w postaci krostek na skórze.

Podsumowując, jeśli ktoś szuka sprawdzonego sprzętu to gorąco polecam!

Po przetestowaniu powyższych produktów, uważam, że każdy z nich spisał się u mnie co najmniej fantastycznie.

Zarówno zwykły depilator, jak i ten laserowy usuwał włosy oraz spowalniał jego odrost. Jednakże mimo wszystko moim numerem 1, pozostanie depilator PHILIPS SC2005/00 LUMEA, czyli laserowy. W moim przypadku sprawdził się on wyśmienicie.

Najbardziej zależało mi na depilacji okolic bikini. Urządzenie te spisało się wprost rewelacyjnie. Gdzie tylko mogę, to zachwalam to cudo i zawsze wszystkim, którzy mają ciemne włosy – POLECAM!