Jak płacić na Banggood?

Kolejnym z wielu sklepów internetowych w jakich możemy dostać produkty po niższej cenie z Chin jest sklep Banggood.com. Sklep ten oferuje produkty z Chin w niższych cenach niż na rodzimym rynku. Jeśli słyszałeś o tym sklepie i nie wiesz jak płacić na Banggood to zapraszam do lektury.

banggood po polsku

Jak płacić na Banggood?

SPIS TREŚCI:

  1. Wybór płatności
  2. Wybór produktu
  3. Płatność

KROK PIERWSZY – WYBÓR PŁATNOŚCI

Banggood umożliwia płatność za pomocą karty debetowej oraz Paypal. Zerknijmy na poniższe zdjęcie:

banggood-paypal

Nas interesować będzie PayPal, Visa oraz Mastercard. Ja z reguły do opłacania przedmiotów używam Paypal. Jest to portfel internetowy, który bardzo ułatwia płatności internetowe. Duża część chińskich sklepów internetowych takich jak Gearbest.com, 1949deal.com, Coolicool.com, Geekbuying.com i wiele innych umożliwia płatność za pomocą PayPal.

KROK DRUGI – WYBÓR PRODUKTU

Aby za coś zapłacić, najpierw warto coś kupić. Udajemy się na stronę główną – LINK. W celu wyszukania interesującego nas produktu możemy posłużyć się ich wyszukiwarką:

Banggood-wyszukiwarka

W pole „Enter Keywords” wpisujemy nazwę produktu (posługujemy się językiem angielskim). Przykładem będzie folia ochronna na ekran naszej komórki. Oto co otrzymujemy:

banggood

Ukazuje się nam kilkadziesiąt produktów z czego każdy do innego modelu telefonu. Poniżej nazwy produktu widzimy jego cenę oraz liczbę opinii. Klikamy w interesujący nasz produkt i kierujemy się dalej.

banggood-produkt

Najważniejszymi elementami na tej stronie, które należy wziąć pod uwagę przed kupnem są:

  • cena
  • liczba opinii
  • ilość sprzedaży

Szkło ochronne kosztuje dokładnie $3.49 oraz zostało sprzedanych 239 sztuk (239 sold). Ogólna ocena produktu wynosi 4.4 i wystawiono 7 komentarzy. Przewijamy myszką w dół i sprawdzamy o czym mówią opinie innych użytkowników.

banggood-opinie

Jak widzimy ogólna ocena jest dość wysoka, lecz dwie opinie wskazują negatywnie na jakość produktu. Z drugiej stronie bierzemy pod uwagę cenę produktu i odpowiedź sama nasuwa się na usta. Jak widać warto sugerować się opiniami, gdyż najczęściej źli klienci obnażają przed nami wszystkie wady danego produktu. Jeśli zapoznaliśmy się z produktem i jesteśmy zdecydowani to klikamy Buy it now.

KROK TRZECI – PŁATNOŚĆ

Jest to najważniejszy krok, gdyż przechodzimy tutaj do samej płatności. Omówię najpierw pierwszą tabelę, którą widzimy po kliknięci Buy it now:

Jak płacić na Banggood

Produkt będzie wysłany z magazynu CN_DG – czyli bezpośrednio z Chin. Preferowaną metodą jest darmowa wysyłka, która zwykle dochodzi w przeciągu 7-25 dni roboczych. Jednak o czym warto wspomnieć jest ona zazwyczaj nierejestrowana. Oznacza to, że nie mamy możliwości śledzenia jej i w razie zguby będą trudności w odzyskaniu pieniędzy. Jeśli chcemy mieć więcej poczucia bezpieczeństwa wybierzmy przesyłkę rejestrowaną, w tym celu zaznaczamy opcję Tracking number, co w tym przypadku kosztuje $1.30. Podsumowując całość wyniesie $3.49.

Jak placic na BanggoodNa obrazku z lewej musimy określić gdzie ma być wysłany nasz produkt. Adres wpisuje się podczas rejestracji na portalu Banggood.com. Kolejną rzeczą jest wybór czy za przedmiot zapłacimy przy pomocy karty debetowej lub kredytowej, czy za pomocą PayPal. Osobiście wybieram opcję PayPal prawie zawsze, gdyż jest według mnie bezpieczniejszą opcją. W razie jakiejś przykrej sytuacji ze sklepem, PayPal w większości przypadków staje po stronie kupującego. Aby skorzystać z opcji PayPal musimy  zarejestrować się na ich stronie Paypal.com.

Nie wspomniałem tutaj o Available points oraz This order eraned 3 banggood points. Są to punkty przyznawane przez ich wewnętrzny system, przez co kolejne zakupy mogą być tańsze. Jak widać na zdjęciu obok za każdego wydanego dolara otrzymujemy 1 punkt. Za przedmiot o wartości $3 otrzymalibyśmy 3 punkty. Z tego co pamiętam 100 punktów to $1 zniżki.

Jak widać cała operacja jak płacić na Banggood jest bardzo prosta. Kluczowym elementem jest posiadanie karty debetowej lub konta PayPal, które umożliwia bezproblemową transakcję. Nie wspomniałem wcześniej, ale do konta w PayPal możemy podpiąć naszą kartę debetowa i dzięki temu możemy bezpośrednio płacić nią na Banggood.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *