Jak założyć konto na Amazon?

Zastanawiasz się nad zakupami w Amazon? Nie wiesz jednak jak założyć konto na Amazon? Nic trudnego, wspólnie razem, korzystając z tego poradnika poradzimy sobie w kilka minut.

Jak założyć konto na Amazon?

SPIS TREŚCI:

  1. Lokalizacja
  2. Podstawowe dane
  3. Spersonalizowanie konta
  4. Podsumowanie

KROK PIERWSZY – LOKALIZACJA

Po pierwsze musimy wejść na stronę główną Amazon.de – kliknij w ten link. Będąc pierwszy raz na stronie domyślnym językiem jest j. niemiecki. Istnieje możliwość zmiany na język polski i zachęcam Was byście to zrobili.

Przewijamy myszką na sam dół, aż znajdziemy taki oto obrazek:

zmianajezyka

Klikamy i wybieramy język polski. Zatwierdzamy zmiany i mamy w miarę dobrze spolszczoną wersję Amazon.de.

Zlokalizujmy link Rozpocznij tutaj. Znajduje się on w rozwijanym menu, w prawym górnym rogu. Spójrzmy na zdjęcie poniżej:

rejestracjaamazon

Po naciśnięciu zostaniemy przekierowani do kolejnego etapu.

KROK DRUGI – PODSTAWOWE DANE

Krok drugi to uzupełnienie podstawowych wymaganych danych. Wpisujemy wyróżnione pola (nazwę użytkownika, adres e-mail oraz hasło) zgodnie ze zdjęciem przedstawionym poniżej.

Przykład:

rejestracjkonta

Po uzupełnieniu danych naciskamy Utwórz konto Amazon. Zostajemy przekierowani na stronę główną.

KROK TRZECI – SPERSONALIZOWANIE KONTA

Jesteśmy w tym momencie na stronie głównej i bardzo dobrze. Powinniśmy być już zalogowani, jeśli nie proszę zalogować się wykorzystując poprzednio wpisane dane. W tym celu należy kliknąć żółty przycisk Zaloguj się

zalogujamazon

Po zalogowaniu skierujmy się do naszego konta. Rozwijamy te same menu te same jak powyżej i klikamy Moje konto.

mojekonto

Powinniśmy zobaczyć coś na wzór poniższego zdjęcia:

ustawieniakonta

Jeśli udało się nam dojść do tego momentu osiągnęliśmy połowę sukcesu! Wyszukujemy tabelki z główną nazwą Ustawienia – licząc od góry to trzecia.

dodajadres

Tutaj możemy jak widać zarządzać ustawieniami naszego konta. Jeśli mamy ochotę możemy zmienić hasło, maila bądź nawet nasze imię. My jednak chcemy dodać nasz adres zamieszkania, na który w najbliższym czasie będziemy otrzymywać przesyłki. Zgodnie z powyższym podkreśleniem klikamy Dodaj nowy adres.

Teraz pozostaje nam kwestia wypełnienia poprawnie danych. Postępując analogicznie jak powyżej, również i tutaj dodam zdjęcie. Proszę się z nim zapoznać:

adresdostawy22

Na koniec klikamy Zapisz i kontynuuj.

Przejdźmy teraz do dodania karty walutowej do naszego konta. Jeśli nie masz karty walutowej polecam poradnik Jak płacić na Amazon?.

Do rzeczy. Postępując analogicznie do poprzedniego kroku, wchodzimy w Moje konto, a następnie Płatności i karty podarunkowe:

metodaplatnosci

Zgodnie z podświetleniem klikamy Dodaj metodę płatności.

platnoscamazon2

Wybieramy typ naszej karty. Zazwyczaj jest to Visa/MasterCard. Pole Numer karty kredytowej to numer naszej karty. Znajduje się on na froncie karty. Wpisujemy imię i nazwisko z karty oraz datę ważności naszej karty.

Krok drugi określa wybór naszego adresu dostawy. Jeśli wcześniej postępowaliśmy z poradnikiem, mamy już dodany. Klikamy Użyj tego adresu. Oto i mamy dodaną kartę do naszego konta.

Udało się nam przebrnąć przez wszystkie kroki z sukcesem. Na początku wyglądało to strasznie, lecz nie taki diabeł straszny. Podsumowując wszystko okazuje się, że nie jest to wybitnie trudne 😉

KROK CZWARTY -PODSUMOWANIE

Gratulacje, już teraz możesz w pełni korzystać z portalu Amazon. Twój adres został pomyślnie zatwierdzony przez ich system. Zazwyczaj przesyłki otrzymujemy kurierem UPS/DHL. Ja swoją pierwszą przesyłkę otrzymałem od żółtoczerwonej firmy. Z reguły Amazon jest nienaganną firmą jeśli chodzi o komunikację i podejście do klienta. Nie bez powodu są liderem w rynku e-commerce.

Już teraz wiesz jak założyć konto na Amazon, nie będziesz miał również problemu z wyszukaniem interesującego Ciebie produktu. Zachęcam do skorzystania z naszego drugiego poradnika: Jak kupować na Amazon?

Jeśli pozostała jeszcze jakaś niejasna kwestia co do tego jak założyć konto na Amazon, proszę śmiało pytać w komentarzach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *