Jakie wybrać ubezpieczenie turystyczne?

Ubezpieczenie turystyczne może nam „uratować życie” w wielu przypadkach. Zbliża się lato, a razem z nim wakacje. Jest to zatem idealny czas do planowania podróży, a skoro podróż, to nasuwa się pytanie: czy warto zakupić ubezpieczenie turystyczne? Oczywiście, że tak. Dzięki takiemu ubezpieczeniu możemy być w pełni spokojni, że bez względu na wszystko nie będziemy stratni. Wypadki chodzą po ludziach, dlatego też w razie choroby, odwołanego lotu, a nawet zgubionego bagażu- możemy być po prostu bezpieczni. Przeczytaj zatem jakie wybrać ubezpieczenie turystyczne:

Jakie wybrać ubezpieczenie turystyczne

Czy wykupić ubezpieczenie podróżne?

Czy warto to uczynić, to już zostało powiedziane. Natomiast duża liczba osób nadal może mieć problem z odpowiedzią na te pytania. (Nic się nie stanie, rzadko kiedy lot zostaje odwołany, ja nigdy nie choruję!)- tak można mówić i tłumaczyć to, że żałujemy poświęcić pieniądze, aby takie ubezpieczenie zakupić. Ale wyobraźmy sobie taką sytuację, że nie mamy owego ubezpieczenia, a w ostatniej chwili odwołano nam lot. I co zrobić w takim przypadku? nocować na lotnisku? Takich przypadków jest cała masa. Należy się wówczas zastanowić jakie koszta poniesiemy w przypadku odwołanego lotu. Pieniądze za zakup biletu zostaną stracone, nikt nam za to nie zwróci, a i na następny bilet również będziemy musieli wydać z własnej kieszeni. Oczywiście to jest tylko jeden z wielu przypadków, które mogą nam się wydarzyć podczas niewykupienia ubezpieczenia. Natomiast czy warto zaryzykować? Niech każdy z nas postara się odpowiedzieć na to pytanie indywidualnie. Jeśli już jesteś zdecydowany na ubezpieczenie, oferty różnych firm można porównać tutaj: KLIKNIJ TUTAJ

Dokąd wyruszamy?

Następnym krokiem jaki trzeba podjąć po zdecydowaniu się na ubezpieczenie podróżne, jest oczywiście to, dokąd zamierzamy wyjechać. Jeżeli wybieramy się w daleką podróż powiedzmy do Stanów Zjednoczonych, to należy pomyśleć jakie ubezpieczenie do USA będzie dla nas najlepsze. Podobnie jest w przypadku innych zakątków świata. Jeśli zaś wyjeżdżamy gdzieś dalej popracować, to należy zwrócić uwagę na ubezpieczenie dla wyjeżdżających za granicę do pracy – bo takie ubezpieczenie również istnieje. Warto w takiej sytuacji wpisać interesującą nas frazę w wyszukiwarkę internetową i zapoznać się z opiniami użytkowników na forum, np: „ubezpieczenia turystyczne opinie„.

Jakie wybrać ubezpieczenie turystyczne?

Ostatnio korzystałem z ubezpieczeń firmy Axa Multitravel, jednak dopiero teraz zauważyłem opcję porównania ubezpieczeń – link tutaj

Axa Multitravel

Aby wykupić idealne ubezpieczenie turystyczne warto zerknąć na ranking ubezpieczeń podróżnych, dzięki temu zwrócimy uwagę na opinię, jaka krąży o danych firmach, ale też również na cenę. Bardzo popularne jest ubezpieczenie turystyczne online. Jak sama nazwa mówi, takie zabezpieczenie możemy wykupić w domu, przez internet. Jest to bardzo słynny i rozchwytywany sposób na kupno ubezpieczenia podróżnego. Różnorakie firmy ubezpieczeniowe ogłaszają swoją ofertę w sieci, zachęcając przy tym swoich potencjalnych klientów do zakupienia jej. Takie ubezpieczenie można również nabyć w biurach podróży przy zakupie wycieczki, a także w liniach lotniczych, z których aktualnie korzystamy.

Ubezpieczenie turystyczne cena i ograniczenia:

Cena jest zależna przede wszystkim od tego jaki pakiet ubezpieczeniowy dana osoba sobie zażyczy, ale również od tego jaką firmę ubezpieczeniową wybierze. Jest dużo firm na rynku, które mają zbliżoną ofertę. Coraz częściej również mamy wybór takiego ubezpieczenia w liniach lotniczych, z których korzystamy. Podstawowe ubezpieczenie można zakupić już od 30 zł, w innych firmach szacuje się cenę na około 70 zł.

Ubezpieczenie turystyczne

 • Pierwszym ograniczeniem jest wiek, który w większości firm nie może przekroczyć 65 roku życia.
 • Kolejnym ograniczeniem jest suma pieniędzy, która nie może zostać przekroczona. Każda firma ubezpieczeniowa ma taki limit, na przykład: w przypadku opóźnienia lotu, spółka ubezpieczeniowa jest zobowiązana płacić wyznaczoną kwotę osobie ubezpieczanej, np. 250 zł za pełną godzinę opóźnienia, ale nie wypłaci ona więcej niż 3000 zł. Na tym właśnie polegają te ograniczenia.

Zakres ubezpieczenia na jedną osobę obejmuje:

 • ubezpieczenie kosztów leczenia i natychmiastowej pomocy Assistance, z uwzględnieniem podlimitów;
 • ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków;
 • ubezpieczenie bagażu podróżnego;
 • ubezpieczenie opóźnienia w dostarczeniu bagażu podróżnego;
 • ubezpieczenie opóźnienia lotu;
 • ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym;
 • ubezpieczenie kosztów rezygnacji z imprezy turystycznej lub jej przerwania;
 • ubezpieczenie kosztów rezygnacji z biletu lotniczego;
 • ubezpieczenie kosztów rezygnacji z rezerwacji noclegów;
 • ubezpieczenie gotówki wypłaconej z bankomatu, utraconej w wyniku kradzieży z włamaniem lub rabunku;
 • ubezpieczenie mienia ruchomego od kradzieży z włamaniem, pozostawionego w miejscu zamieszkania Ubezpieczonego podczas podróży zagranicznej;
 • ubezpieczenie sprzętu sportowego;

11 powodów dla których warto jest zakupić ubezpieczenie podróżne:

 • Jesteś zmuszony odwołać swoją podróż
 • Potrzebujesz ewakuacji (np. w ze stoku górskiego)
 • Huragan przeszedł przez twój docelowy kurort
 • Potrzebujesz pomocy służb ratunkowych
 • Zachorowałeś lub zaraziłeś się na wycieczce
 • Twój lot został odwołany
 • Firma turystyczna zbankrutowała
 • Spóźniłeś się na pociąg/samolot itp.
 • Zgubiłeś paszport
 • Atak terrorystyczny w okolicy, którą planowałeś odwiedzić
 • Twój bagaż się zgubił

Reasumując mam nadzieję, że po przeczytaniu artykułu nie będziecie sobie zadawać pytania, czy wykupić ubezpieczenie podróżne? Czy też nie? Pamiętajmy, że wyjeżdżając w dalszą podróż nie jesteśmy w stanie przewidzieć co może się wydarzyć. Opłaca się także wiedzieć co dana firma jest nam w stanie zaoferować. Należałoby jednak zwrócić uwagę na ubezpieczenie podróżne porównanie, dzięki czemu będziemy mogli zestawić poszczególne spółki ze sobą. Ponadto można jeszcze rozejrzeć się wśród różnorakich forach internetowych, gdzie konwersują ze sobą różni użytkownicy, którzy mieli okazję korzystać z wszelakich firm ubezpieczeniowych. Wymieniają się oni swoimi doświadczeniami związanymi z ubezpieczeniami.

Mam nadziej, że przynajmniej już w małej części wiecie jakie wybrać ubezpieczenie turystyczne? Wybór należy do nas, ale naprawdę trzeba się asekurować. Należy się zabezpieczać, bo przezorny człowiek, jest zawsze ubezpieczony.